Udržujeme zuby živé a zdravé

Konzervativní (záchovná) stomatologie se zabývá zejména léčbou zubních kazů, onemocněním zubní dřeně nebo poškozeními způsobených například úrazem. Při sestavování podrobného léčebného plánu se vždy snažíme zahrnout metody, které pomohou předejít kazivosti zubů a nemocem chrupu, dutiny ústní či dásní.

Ošetření zubního kazu

  • Amalgámovou výplní: Používáme výplně z nejlepšího tzv. kapslového amalgámu. Správně použitý amalgám vytváří pevnou výplň s kvalitním přechodem mezi plombou a zubem. Toto ošetření je vhodné pro zadní zuby.
  • Bílou fotokompozitní výplní: Používá se v oblastech, které jsou při úsměvu vidět, nebo tam, kde chceme nahradit například úrazem ztracenou sklovinu. Jedná se o speciální dentální pryskyřici tvrzenou polymerační (UV) lampou.
  • Bílou skloionomerní výplní: Jde o materiál s vysokým obsahem fluoru na bázi skla. Má malou odolnost vůči otěru a je vhodný pro hluboké defekty blízké dřeni zubu.

Pečetění zubů

Zadní zuby mají rýhovaný a velmi členitý povrch, který je ideálním místem pro zubní kaz. Tomu lze předejít tzv. zapečetěním, které se provádí dětem i dospělým. Jedná se o jednoduchý, bezbolestný a levný princip ochrany před zubním kazem. Pečetění vydrží cca 4 roky a lze jej opakovat.

Objednejte se

Přijímáme i nové pacienty.