Precizní ošetření zubních kanálků

Včas neléčený zubní kaz někdy přechází v závažnější poškození zubní dřeně a infekci v kořenovém kanálku, známé také jako zánět zubního nervu. Právě tímto problémem se zabývá endodoncie. Endodontické ošetření, často nazýváno jako čištění kanálků nebo trhání nervů, znamená ošetření vnitřního prostoru zubu. Je jedním z nejobtížnějších úkolů stomatologa, jelikož rozhoduje o dalším osudu zubu. Na tyto zákroky se u nás specializuje MDDr. Juraj Stolár, který se zabývá zubní dření a tkáněmi zubních kořenů.

Jak probíhá endodontické ošetření?

Ošetření kořenových kanálků bývá pro pacienty často noční můrou. U nás se však čištění nemusíte bát. Výkon se provádí pod lokální anestezií a podle jeho složitosti je rozdělen do několika návštěv. Účelem tohoto lékařského postupu je zachování zubu a obnova jeho funkce. Léčení kořenového kanálku probíhá zpravidla minimálně ve dvou návštěvách.

Endodontické ošetření vyžaduje od zubaře absolutní preciznost. Při první návštěvě lékař odstraní infekci zubní dřeně a chemicky i mechanicky očistí stěny kořenového kanálku. Poté do dřenové dutiny aplikuje léčivou výplň, která musí účinkovat minimálně 7–12 dní. Tím zabrání bakteriím v průniku z dutiny ústní do kosti a poškozená kost se může vyhojit. Po uplynutí této doby dochází k uzavření zubu fotokompozitní či keramickou výplní.

Objednejte se

Přijímáme i nové pacienty.