Dentální hygiena jako základ prevence

Dentální hygiena je dnes nedílnou součástí moderní péče o zdraví člověka. Pro profesionální čištění v naší ordinaci využíváme technologii Air-Flow. Je to nová a velmi šetrná metoda k získání přirozené bělosti zubů. Moderní přístroj nám umožňuje odstranit zubní plak, skvrny od čaje, cigaret, kávy a vína. Hlavní výhodou Air-Flow je odstranění pigmentace i z mezizubních prostor, ke kterým se při běžném čištění dostanete jen stěží.

Jak Air-Flow funguje?

Air-Flow funguje na principu proudění tlakové vody spolu s čistícím práškem. Přes speciální trysku je na povrch zubu vysokým tlakem nanášen jemný prášek obsahující vápník, který odstraní usazeniny a barevné skvrny.

Procedura trvá cca 30 minut a doporučujeme ji absolvovat jednou za půl roku. Ošetření Air-Flow nijak nenarušuje zubní sklovinu, je bezbolestné a příjemné. Prášek pro opískování je totiž ochucen ovocnou příchutí. Toto ošetření je součástí zubní hygieny.

Metoda Air-Flow umožňuje vyčistit také rovnátka.

Kdy je Air-Flow vhodné použít?

  • Před bělením zubů,
  • před ortodontickou léčbou,
  • před pečetěním fisur,
  • před fluoridací zubů.

Air-Flow vs. bělení zubů

Air-Flow je bezperoxidovou alternativou bělení zubů. Na rozdíl od bělení zubů, které rozkládá barevné molekuly i uvnitř skloviny, působí pouze na jejím povrchu. Metoda obnovuje původní barvu zubů, proto budou výrazně světlejší. Pískování zubů je vhodné jako příprava před vlastním bělením zubů. Bělicí látka pak totiž může bez překážek působit po celém povrchu skloviny zubu.

Dopřejte krásný úsměv i vašim blízkým

Ošetření přístrojem Air-Flow umožňujeme i klientům, kteří u nás nejsou registrováni. Dárkové poukazy zakoupíte přímo v naší ordinaci, nebo nám napište na e-mail office@rodinnyzubar.cz a my vám poukaz zašleme na dobírku (poštovné je zdarma).

Objednejte se

Na dentální hygienu přijímáme nové pacienty.