Rozzáříme váš úsměv

Je přirozené, že se s přibývajícím věkem naše zuby zanáší. Chrup je vystaven barevným pigmentům, které přijímáme v potravinách a nápojích. Zabarvení nejčastěji způsobuje konzumace kávy, černého čaje, červeného vína či kouření. Na vině mohou být také často podávaná antibiotika nebo vrozené predispozice. Pomocí bělení zubů vám vykouzlíme dlouhodobě zářivý úsměv.

Na naší ambulanci si můžete vybrat ze dvou druhů bělení – domácí a ordinační. Naše dentální hygienistka s vámi během konzultace vše ráda probere a pomůže vám s výběrem vhodného bělicího systému. Aby byl efekt bělení co nejlepší, doporučujeme před samotným procesem podstoupit dentální hygienu, která zuby precizně vyčistí.

Ordinační bělení

Pro bělení zubů musí být chrup zdravý, bez kazů a zánětů.  Nejprve se na dásně nanese ochranná bariéra, aby nepřišly do kontaktu s bělicím přípravkem. Poté se na zuby nanese speciální bělicí gel. Tento proces se několikrát opakuje. Délka trvání celé procedury záleží na zvoleném systému bělení, obvykle 60–90 minut. Bělení zubů je bezbolestné, nijak nenaruší zubní sklovinu a výsledek je velmi dobře viditelný. Zářivý úsměv vám při správné životosprávě vydrží až 2 roky.

Domácí bělení zubů

Bělení zubů může probíhat i u vás doma. Celý proces s vámi zkonzultujeme a pečlivě ho vysvětlíme. Dentální hygienistka nebo stomatolog sejme otisky zubů, ze kterých zhotoví na míru formičky. Poté si doma podle našich pokynů do formiček aplikujete bělicí gel, který se používá během noci. Proces domácího bělení trvá 3 až 4 týdny.

Jak si udržet zuby bílé?

Minimálně po dobu 24 hodin dodržujte tzv. bílou dietu. Po tuto dobu byste neměli kouřit a jíst potraviny zabarvující zuby (káva, černý čaj, červené víno), používat barevné zubní pasty a ústní vody. Vyhněte se také kyselému jídlu a nápojům.

Velmi účinná je pravidelná péče hygienistky. Ta zuby profesionálně čistí a zbavuje pigmentů.

Objednejte se

Přijímáme i nové pacienty.